Út. Čvn 28th, 2022

Zhruba před rokem byla otevřena vlaková zastávka „Příbram sídliště“, která je umístěná nedaleko Nového rybníka pod stanicí Hasičského záchranného sboru a je tak trochu zastrčena a schována za bujnou vegetací. Miomopříbramští ji jen stěží najdou, chybí směrové tabule.

Zastávka byla otevřena v říjnu minulého roku a pro Správu železnic ji postavila společnost GJW Praha. Práce přišly celkově na 34,6 milionu korun. Vedle vlastního vybudování peronu došlo v místě i na rekonstrukci železničního svršku a sanaci spodku, a to v úseku o délce 145 metrů. Město Příbram k zastávce vybudovalo nový chodník včetně veřejného osvětlení. Zastávku tehdy slavnostně otevíral i starosta města Jan Konvalinka, bohužel se při té vší slávě trochu zapomnělo na označení „kudy tudy“ se k nové zastávce dostat. Na tento stav upozornili až teď někteří občané a místostarosta Martin Buršík slíbil nápravu tohoto stavu.

Slavnostní otevření vlakové zastávky

„Jezdívám nejen MHD 3A, ale i „pražákem“ a docela mě zarazila jedna věc, když přijedete jako cestující na zastávku do Školní ulice, tak je namluvena zastávka Školní s přestupem na vlak. Všiml jsem si, ale že není vůbec značené směrové označení, kudy by se cestující případně měly vydal k vlakové zastávce a pokračoval „lokální“ tratí na Březnici nebo Beroun. Místní občan ví, kudy se dostane, ale kdybych šel z pohledu „mimopříbramáka“ a nebyl byl nikdo momentálně na zastávce, docela bych měl problém zastávku najít“, napsal v červenci na městském webu jeden z občanů.

„Musím s tímto souhlasit. Zcela chybí navigační směrovky na nově vzniklou vlakovou zastávku. Necháme tedy tyto ukazatele v co nejbližší době osadit“, uvedl na tento dotaz místostarosta města Martin Buršík.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.