So. Kvě 28th, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Dva miliony korun poskytne letos Středočeský kraj na provoz Potravinové bance. Příspěvek, který je oproti loňskému roku o milion korun vyšší, v pondělí schválili krajští zastupitelé.

„Chtěla bych kolegům poděkovat za to, že poskytnutí navýšeného příspěvku schválili. Potravinová banka pro Prahu a střední Čechy je pro mnoho lidí opravdovou záchranou. Ke konci loňského roku se počet jejích klientů vyšplhal až na 70 000. V Potravinové bance jsem se byla podívat, takže jsem se osobně přesvědčila o tom, jak odpovědně je provozována. Banka pomáhá lidem bez domova, osamělým matkám s dětmi, seniorům a osobám v azylových domech, přerozděluje potraviny od řetězců, od výrobců a soukromých dárců, vydává potravinové balíčky pro jednotlivce i azylové domy. Všem, kdo pomáhají, patří velký dík,“ řekla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Pomoc Potravinové banky vyhledává stále více lidí. Kromě velkého nárůstu počtu jednotlivců a rodin byl zaznamenán také velký nárůst počtu organizací, které pomoc odebírají. V roce 2019 jich bylo 156, v roce 2021 už 264. Jsou mezi nimi i města a obce. Očekává se, že kvůli pandemii, růstu cen zboží i energií bude lidí v nouzi dále přibývat.

Středočeský kraj podpořil Potravinovou banku v roce 2020 dotací 550 000 Kč, v roce 2021 to byl 1 milion korun. Potravinová banka Praha a SK byla založena v roce 2009 a je součástí České federace potravinových bank. V současné době je největší potravinovou bankou v České republice.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.