Ne. Kvě 22nd, 2022

V těchto dnech začaly práce na odstranění železničního podchodu v Mariánské ulici. Již několik roků je nefunkční a uzavřený podchod pod železničním přejezdem v Mariánské ulici, který pomalu zarůstá plevelem a působí odpudivým dojmem. Lidé ho používat nemohou a přejezd přechází po kolejích, mnohdy mezi projíždějícími auty. Jeho oprava se zřejmě nevyplatí a proto vedení města již nějakou dobu usiluje o jeho úplné zrušení.

„Zrušení podchodu se už nějakou dobu připravuje, neboť velmi dobře víme, že je k ničemu a přináší jen komplikace a nebezpečí. Pod tratí zbude jen kolektor na kabeláž, a tak po nevzhledném podchodu zůstane jen poklop na každé straně trati“, uvedl před rokem v jedné z reakcí na facebooku starosta města Jan Konvalinka

Od vyjádření starosty více jak rok a už to vypadalo, že zůstane jen u slibů. Ale není tomu tak. Podchod v Mariánské ulici bude brzy minulostí, práce na jeho odstranění již začaly. Pro chodce byla vybudována provizorní cesta, proto je nutné aby v těchto místech chodci dbali zvýšené opatrnosti.

Práce provádí firma Chládek a Tintěra a na základě cenové nabídky vyjdou městkou pokladnu na 1,3 milionů korun s DPH. Podchod by se tak měl letos definitivně zrušit a pod tratí zbude jen kolektor na kabeláž a poklop na každé straně trati.

foto: Město Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.