Po. Čvn 27th, 2022

Ve Středočeském kraji včera kolem poledne padla hranice jednoho milionu podaných vakcín proti Covidu-19. Očkování stále pokračuje ve všech 22 městech.

Hejtmanka Petra Pecková (STAN) a radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) se shodou okolností právě dnes vydali do dalších tří očkovacích center, aby zdravotníkům poděkovali za jejich práci. „Snažíme se postupně navštívit všechna očkovací místa v kraji, abychom opravdu upřímně poděkovali všem, kdo se na jejich chodu podílejí. Dnes už to bereme skoro samozřejmě, jak skvěle centra fungují, ale vzpomeňme si na nedávné měsíce, když se celý projekt dával dohromady, nebyly vakcíny, sháněly se vhodné prostory, personál, vybavení, řešila se spousta věcí a všechny za provozu. Nakonec vznikly týmy, na které je spolehnutí, lidé jsou spokojení, všechno běží na naprosto profesionální úrovni a my za to všem děkujeme,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

„Očkování pokračuje podle plánu a ačkoli dodávky vakcín jsou nižší, než byly před několika týdny, čekací doby se nijak zásadně neprodloužily. Je to i díky tomu, že jsme si pro jistotu vytvořili mírnou rezervu. V průběhu srpna se dá očekávat postupné omezení provozu v jednotlivých místech, bude záležet na zájmu lidí. Stále směřujeme k cíli, který jsme avizovali – od září vrátit prostory původním účelům, aby se do nich mohla vrátit kultura či sport, pokud to bude možné. A stále platí, že v našich zdravotnických zařízeních chceme zachovat ambulance, kde se bude i nadále očkovat,“ nastínil další vývoj radní Pavel Pavlík.

Počet podaných vakcín proti Covidu – 19 ve Středočeském kraji vera kolem poledne dosáhl jednoho milionu. Dokončené očkování už má zhruba 400 000 lidí v kraji. „Očkování samozřejmě není žádný závod, na druhou stranu dosažení hranice jednoho milionu očkování je významná. A vděčíme za to všem očkovacím centrům v kraji, protože bez jejich nasazení bychom nebyli tam, kde jsme. Samozřejmě sledujeme i statistiky, které evidují naočkované Středočechy bez ohledu na to, kde se nechali očkovat. V těchto tabulkách vidíme, že Středočechům už bylo podáno skoro 1 200 000 vakcín, což je samozřejmě dobrá zpráva i s ohledem na aktuální epidemickou situaci a možné scénáře vývoje v dalších měsících,“ doplnila hejtmanka.

S novými možnostmi nechat se naočkovat na dvou místech v Praze bez předchozí registrace se začínají objevovat potíže s tím, že lidé nepřijdou na objednané očkování, aniž by svou registraci v systému zrušili. „Chtěli bychom všechny požádat, aby v ideálním případě přišli na očkování tam, kam se zaregistrovali. Vakcíny se připravují podle předem daného plánu podle objednaných osob, takže se narušuje systém dodávek. A když už někdo přijít nemůže, měl by svou registraci v systému zrušit, aby s tím konkrétní očkovací místo počítalo,“ dodal Pavel Pavlík.

Zdroj: Středočeský kraj

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.