Út. Čvn 28th, 2022

Ve druhé polovině prázdnin budou zahájeny práce na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Stavební činnost bude rozdělena do tří etap a výrazným způsobem omezí provoz.

Jak bylo již v minulosti avizováno, Milínská ulice projde celkovou rekonstrukcí. Úpravě uličního prostoru musí předcházet výměna vodohospodářských sítí. „Milínská ulice je komunikací I. třídy, což znamená, že je v majetku státu a ve správě ji má Ředitelství silnic a dálnic. Právě ŘSD tedy bude zajišťovat zmíněnou rekonstrukci povrchů. Této části rekonstrukce ovšem musí předcházet výměna vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví města,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Práce na výměně VHM začnou v průběhu měsíce srpna a provádět je bude 1. SčV, a. s., která zakázku vysoutěžila za necelých 21 milionů Kč bez DPH. Stavba bude rozdělena do tří etap, které si vyžádají dopravní uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice v úseku od křižovatky s Milínskou až po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa bude probíhat již přímo v Milínské ulici, a to v úseku mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova, ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova.

„Při zmíněné výměně VHM se bohužel neobejdeme bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování v dané oblasti. Pro účely parkování bude uvolněno parkoviště na Flusárně. Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat,“ dodal místostarosta Buršík.

Bylo to ale právě vedení města které slibovalo, že než začne rekonstrukce Milínské ulice, bude parkoviště na Flusárně zrekonstruované. To se nestalo a pokud ho město chce teď využít na odstavní automobilů při naplánovaných pracích Milínské ulice tak se jeho rekonstrukce hned tak příbramané nedočkají. Navíc budou řidiči nákladních aut, kteří tam teď parkují, řešit kam přeparkovat. V našem městě se nabízí jedině hlídané parkoviště TIR na Balonce ve firmě Petr Káš s.r.o.

Zdroj: Eva Švehlová tisková mluvčí města Příbram/Martin Poulíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.