St. Kvě 25th, 2022

PŘÍBRAM – Vlajka pro Tibet je každoroční mezinárodní kampaň pořádaná vždy 10. března na výročí Tibetského národního povstání, jejímž cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu formou vyvěšení tibetské vlajky. Až do loňského roku se do této akce pravidelně zapojovalo i město Příbram.

Minulý rok se však vedení města rozhodlo od této tradice ustoupit. „Tibetská vlajka pro mě není pouze symbolem určitého utlačovaného etnika. Po celém světě bývá používána jako symbol boje proti útlaku a věřím, že se na příbramskou radnici vrátí. Jsem si vědom toho, že vyjadřování se k otázkám mezinárodní politiky není primární náplní Rady ani Zastupitelstva města. Vyvěsit jednou za rok symbolicky vlajku je však minimum, které bychom měli učinit.“ říká zastupitel za Piráty Antonín Schejbal

Celosvětová akce vznikla v západní Evropě v polovině devadesátých let 20. století.V roce 1996 se také poprvé připojila čtyři česká města (např. Praha 3). V současné době se k akci připojují stovky radnic po celé republice.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.