Ne. Čvn 26th, 2022

Středočeská hejtmanka Petra Pecková se v pátek setkala se svými kolegy hejtmany ve Zlíně. Sedmé zasedání Rady Asociace krajů České republiky (AKČR) se konalo na Krajském úřadě Zlínského kraje. AKČR je zájmové sdružení právnických osob, jehož hlavním cílem je hájit a prosazovat společné zájmy a práva krajů. Vrcholným orgánem AKČR je právě Rada, jejímiž členy jsou hejtmani krajů a primátor hlavního města Prahy.

„Společná jednání s dalšími hejtmany považuji za nesmírně důležitá. Regiony jsou odlišné, ale řešíme podobné problémy a je moc fajn slyšet názory kolegů. Hovořili jsme například o rozpočtovém určení daní, což je pro Středočeský kraj velmi zásadní téma, protože kvůli současnému nastavení přicházíme o velké peníze. A bavili jsme se samozřejmě také o aktuální epidemiologické situaci a stavu očkování v jednotlivých krajích,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Ve Zlíně se diskutovalo také o silniční a veřejné dopravě, což je pro každý region po covidovém roce a propadech v tržbách dalším významným tématem k řešení. Rada Asociace krajů jednala také o odložení účinnosti stavebního zákona nebo o projektu digitální technické mapy, na které Středočeský kraj intenzivně pracuje. Hovořilo se také o financování projektů ve zdravotnictví z výzvy REACT-EU a financování sociálních služeb v příštím roce. „Shodli jsme se také na společném postupu při dalších jednáních s vládou, pravděpodobně už s tou příští, a s ministerstvy. Děkuji všem kolegům za smysluplný den a těším se na další setkání, které jsme naplánovali na listopad do Českých Budějovic,“ dodala hejtmanka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.