Ne. Kvě 22nd, 2022

Letošní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se ponese plně ve sportovním duchu.

Po roční vynucené pauze přicházíme opět s pozvánkou na Novák Fest. Ten letošní se ponese plně ve sportovním duchu. „V minulých letech si akce na Nováku získaly mezi příbramskou veřejností velkou oblibu. I letos budeme areál využívat jak ke kulturním, tak i ke sportovním akcím. V pátek 18. června jste zváni na Vítání slunovratu a o dva dny později, v neděli 20. června, bude areál téměř olympijským sportovištěm. Návštěvníci všech věkových skupin si budou moci vyzkoušet řadu suchozemských i vodních sportů a děti si opět zasoutěží o medaile,“ zve na letošní Novák Fest starosta Jan Konvalinka.

V neděli 20. června bude areál Nového rybníka v čase od 10 do 18 hodin jedním velkým sportovištěm s desítkami sportovních zastavení a „olympijskou“ vesnicí. Areál bude přístupný zdarma ze čtyř míst – hlavní vchod, vchod od Adventure golfu, vchod z in-line dráhy a také od skateparku.

„Jedná se o celodenní akci, zapomenout nesmíme tedy ani na občerstvení. Kromě klasických stánků se návštěvníci mohou těšit také na Food Trucky a za zmínku v oblasti gastra jistě stojí Fruit Bike – zajímavá disciplína, při které si každý může vyšlapat svůj fresh. Zmínit bychom měli také osobu, která nás bude celým dnem provázet, jako obvykle se pozice moderátora ujme známý sporťák Marcel Forejt,“ přibližuje informace Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra.

Pět kruhů, pět barevných zón a v každé zóně několik sportovišť. Jaká bude cesta za medailí? Dětští návštěvníci si u vstupu do areálu nebo u infostánku vyzvednou kartičku, na které si v každé barevné zóně nechají orazítkovat splněné úkoly. Splněním úkolů se stávají vítězi, kterým náleží medaile. Ty se budou předávat v čase od 13.30 do 14 a od 16.15 do 17 hodin u hlavního pódia.

Prozradit můžeme, že na akci předběžně potvrdilo účast několik sportovních osobností, které dětem ukáží, jak správně házet, skákat nebo odpalovat. Zkrátka Novák bude malou ochutnávkou na OH v Tokiu, které budou následovat za několik týdnů.

Zelená zóna – volejbal, fotbal, lukostřelba, horolezecká stěna

Modrá zóna – softball, atletika, veslování, parkur, pump track

Žlutá zóna – cyklistika, ukázky sportů, gymnastika, surfing, tenis, olympijská vesnička

Červená zóna – karate, judo, box, florbal

Černá zóna – americký fotbal, badminton, basketbal, házená, vzpírání

K organizační části akce bychom neměli zapomenout zmínit také parkování. Mimo tradičních ploch primárně určených k parkování se v parkoviště změní také „Milínská“ silnice, která pro tento den bude v úseku od kruhového objezdu u Drupolu až po křižovatku u zahrádek na Brodě.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.