Po. Kvě 23rd, 2022

PŘÍBRAM – Výměna vodohospodářského majetku v Milínské ulici pokročila do druhé etapy. Nyní je stavba dočasně přerušena, pokračovat se bude po zprůjezdnění mostu v Plzeňské ulici.

Do tří etap je rozdělena realizace vodohospodářského majetku (VHM) v Milínské ulici. První etapa, která se týkala spodní části Dlouhé ulice, je dokončena a stavba postoupila do druhé etapy přímo v Milínské ulici. „Prvních pár metrů rozvodů v Milínské ulici je vyměněno, nyní by stavba měla postoupit dále. S ohledem na to, že je potrubí vedeno středem komunikace, bude třeba v rámci druhé a třetí etapy komunikaci uzavřít a dopravu vést objízdnými trasami. Toto bude možné udělat až v okamžiku, kdy Ředitelství silnic a dálnic dokončí opravy mostu v Plzeňské ulici a komunikace bude moci být opět zprůjezdněna i pro autobusovou dopravu,“ říká 1. místostarosta Martin Buršík.

Podle posledních informací, které město Příbram získalo od Ředitelství silnic a dálnic, by měl být zmíněný most plně zprůjezdněn do konce března.

„Výkopové práce v Milínské ulici jsou nyní s ohledem na výše uvedené skutečnosti dočasně přerušeny. Jakmile bude zprůjezdněný most v Plzeňské, bude se pokračovat s výměnou potrubí v úseku mezi ulicemi Dlouhá a Alešova, kde bude úplná uzavírka,“ dodal místostarosta Buršík.

Po dobu druhé a třetí etapy prací v Milínské ulici bude část parkoviště sloužit dočasně pro uložení stavebního materiálu. Jako náhradní parkoviště bude využíváno parkoviště na Flusárně.

V rámci druhé a třetí etapy dojde k úplné uzavírce, nejprve mezi ulicemi Dlouhá – Alešova, a poté Alešova – Mixova. Práce by měly být hotovy do konce srpna.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.