Út. Čvn 28th, 2022

Příbramští policisté řešili v uplynulém týdnu několik opilých řidičů nebo nehodu tří automobilů na mostě u Hříměždic.

Opilec byl nachytán za volantem hned dvakrát

Příbramští policisté zastavili v neděli 22. srpna chvíli po půlnoci ve městě 34letého řidiče. Provedli u něj dechovou zkoušku, na displeji přístroje se objevila hodnota 2,22 promile. Další jízda byla muži zakázána a byl mu zadržen řidičský průkaz.

O dvě hodiny později se nestačila divit jiná hlídka, která projížděla přes obec Bohutín. Uviděla zde výše uvedeného muže, jak mění u vozidla levé přední kolo. Prorazil si ho při nehodě, kdy se údajně vyhýbal přebíhající kočce, nejdříve narazil do betonového mostku a poté do dopravní značky. Příslušníkům policie „řidičák“ nepředložil, jak uvedl, už mu ho jiní policisté ten den sebrali. V dechu měl tentokrát 1,8 promile alkoholu. Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí šest měsíců až tři léta odnětí svobody.

Opilý cyklista havaroval

Pod vlivem alkoholu usedl pro změnu za řídítka ten samý den 62letý cyklista. Chvíli před polednem pak nedaleko Příbrami havaroval. Přejel do protisměru a následně spadl do silničního příkopu, kde ho poté nalezli svědci události. Sanitka převezla zraněného muže do nemocnice k ošetření. Dechová zkouška u něj vykázala 1,5 promile alkoholu.

Nehoda tří aut na mostě

Škoda ve výši 400 tisíc korun a čtyři lehká zranění, to je výsledek páteční nehody, která se odehrála ve večerních hodinách na silnici I/18 v katastru obce Hříměždice. Sedmatřicetiletá řidička přejela na mostě částečně do protisměru, kde se střetla s protijedoucím tranzitem a následně ještě s protijedoucím osobním vozem.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS., tisková mluvčí P ČR Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.