Po. Čvn 27th, 2022

Ekonomické školství v Příbrami začalo svoji historii psát v roce 1920. Před rokem mělo tedy oslavit sté výročí své existence. Pandemie nemoci covid-19 však byla proti a z plánů na oslavy sešlo. S ročním odstupem se však příbramská obchodní akademie rozhodla oslavit sto plus jedna leté výročí speciálně připraveným dnem otevřených dveří a zahradní slavností. Na sobotu 18. září je zvána široká veřejnost zdarma.

„Chceme, aby se sešli bývalí i současní zaměstnanci a studenti ke společnému vzpomínání a povídání. Od 11 hodin v sobotu 18. září otevřeme školní bránu i zahradu a společně v poklidu oslavíme fakt, že ekonomické školství v našem městě existuje sto jedna let. To je základní koncept tohoto výročí,“ říká ředitelka školy Marcela Blažková.

Stejně jako u příležitosti 75. či 90. výročí existence školy i pro tuto příležitost škola připravila almanach, ve kterém se každý absolvent najde a do kterého svoje příspěvky vepsali učitelé i absolventi. V rámci dne otevřených dveří budou k vidění historické fotografie a dokumenty, v jednotlivých učebnách bude k vidění různorodý obsah spojený s ekonomickým školstvím v Příbrami a jeho historií.

„Ekonomické školství připravilo v Příbrami tisíce mladých lidí ke studiu na vysoké škole či k práci v soukromém i veřejném sektoru. Myslím, že v každé větší rodině se najde někdo, kdo na obchodní akademii v Příbrami, ať již v jakékoliv její historické verzi, studoval. Chceme, aby se v den oslav tito lidé potkali, někdy třeba i po desítkách let a společně zavzpomínali. Občerstvení a hudbu zajistíme a věřím, že dobrou náladu a pohodu dodají návštěvníci, na které se velice těšíme,“ doplňuje ředitelka Blažková.

Oslava stého výročí bude celodenní, dopoledne přijme bývalé a současné zaměstnance starosta města Jan Konvalinka, v 11 hodin se škola otevře veřejnosti a na zahradě započne společenské dění, které potrvá až do odpoledních hodin. V prodeji bude po celou dobu jak almanach, tak speciálně vyrobené pamětní odznaky.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.