Út. Čvn 28th, 2022

V sobotu 14. a neděli 15. srpna se v Rožmitále pod Třemšínem uskuteční hudební koncerty, filmová promítání a výstavy. Na festivalu, který má podpořit místní památku, bude také bleší trh. Festival startuje v sobotu ve 13.00 hodin. Na pódiu zazní hudba různých žánrů od interpretů Baby Lou, Čtyři čluny, Older, Alone Against One, April Weather, Stayj, Shizzle Orchestra a Purplefox Town. Promítání krátkometrážních filmů doprovodí debaty s tvůrci, studenti uměleckých oborů vystaví v prostorách zámku svá díla a místo zde budou mít i prodejní stánky blešího trhu.

Co je REPETE FEST? 

Jedná se o festival, který se bude konat v prostorách renesančního zámku v Rožmitále pod Třemšínem 14.-15. 8. 2021. Zámek je v dlouhodobé rekonstrukci a tímto festivalem bychom ho rádi podpořili. V rámci festivalu vystoupí studentské kapely, budou promítány krátkometrážní filmy doprovázené debatami s jejich tvůrci a budou vystavena umělecká díla talentovaných studentů uměleckých oborů. 

Co je naším cílem?

Naším hlavním cílem je rozšířit povědomí o této krásné památce, která dlouho dobu chátrala a byla zanedbávána. Přínos z tohoto festivalu bude mít nejen zámek ležící v srdci Rožmitálu pod Třemšínem, ale i město samotné. Chceme jeho obyvatelům zprostředkovat kulturní událost, na kterou budou moct být pyšní, a budou se na ni rádi každý rok vracet.

Proč zrovna zámek v Rožmitále pod Třemšínem?

Poprvé jsme zámek navštívili před rokem. Už tehdy na nás zapůsobil jeho genius loci a rozhodli jsme se, že chceme nějakým způsobem zámku pomoct. Jelikož jsme však studenti, přímá finanční pomoc by z naší strany nebyla dostačující. Pohybujeme se ale už nějakou dobu v kulturním prostředí, a tak nás napadlo, že bychom na zámku mohli uspořádat kulturní událost, která by ho zviditelnila. Tehdy se zrodila myšlenka festivalu REPETE.

Kdo za projektem stojí: 

Festival organizuje spolek ODD!SPOT složený ze studentů, které spojuje láska ke kultuře a umění. Chceme vnášet život do opuštěných míst, a proto na nich pořádáme kulturní akce, kde představujeme především mladé umělce. Náš tým se skládá z pěti nadšenců: studentů Arts managementu Norberta Zadáka, Julie Brabcové, Matěje Cvacha a Natálie Brabcové a studentky filozofické fakulty Hany Špačkové.

Na co přispíváte?

Peníze, které vybereme, nám pomohou zaplatit chod celého festivalu. Když vybereme dostatečný finanční obnos, budeme schopni i významně přispět na rekonstrukci zámku.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.