Út. Čvn 28th, 2022

Město má možnost scelit pozemky na Padáku, o výkupu „lyžařského svahu“ rozhodnou zastupitelé

V minulosti byl v Příbrami po nějakou dobu provozován lyžařský svah. Pamětníci dokonce vzpomenou na umělý trávník. Město nyní řeší možný odkup pozemků v této lokalitě.

Vlastníkem zmíněného pozemku je TJ Baník Příbram, z. s. Město aktuálně vede jednání o možném odkupu pozemku, který v minulosti sloužil jako sjezdovka. „V této lokalitě máme řadu pozemků, které jsou již nyní využívány sportovci. Výkup zmiňovaného pozemku se nám jeví v rámci rozvoje sportu a turistického vyžití jako smysluplný krok, který by posunul možné využití celé oblasti,“ říká místostarostka Zorka Brožíková.

Lyžařský svah s vlekem se v posledních letech s ohledem na klimatické podmínky neprovozuje a mobiliář, který je ve vlastnictví města tedy postupně chátrá. Město v minulosti vedlo jednání, ovšem prozatím bezvýsledně. „Nyní máme připraven návrh na výkup pozemku a bude na zastupitelích, jakým způsobem se k této otázce postaví,“ doplnil starosta Jan Konvalinka s tím, že dle znaleckého posudku je cena pozemku 4 900 000 Kč.

zde jak vypadá sjezdovka na Padáku dnes, zarostlá neudržovaná:

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.