Út. Čvn 28th, 2022

Knihovna Jana Drdy a partneři vás srdečně zvou na Noc literatury v Příbrami, která se uskuteční ve středu 22. září od 18 hodin v Junior Klubu v Příbrami.

Uslyšíte ukázky z knih evropských autorů i trochu hudby. Radosti a strasti překladatelů vám přiblíží Helena Březinová. O radostech otcovství bude číst a vyprávět sportovní moderátor a dnes už i spisovatel Vojtěch Bernatský.

Cílem tohoto mezinárodního projektu je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint. Tentokrát nebudeme putovat po různých čtecích místech, ale užijeme si skoro nově otevřený Junior klub. Číst se bude z nových knih evropských autorů. Hosty jsou Helena Březinová a Vojtěch Bernatský se svou nejnovější knihou. Hudební  vstupy zajistí  ZUŠ PŘÍBRAM. Přijďte si poslechnout, co se čte v Evropě.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.