Ne. Čvn 26th, 2022

Začala rekonstrukce křídla pavilonu D2 v Oblastní nemocnici v Příbrami kde by měla do tří let začít sloužit nová budova „N“ Toto označení by mělo symbolizovat i dojmy, jež v té době bude objekt přinášet: nový, nádherný; nadšení vyvolávající u zdravotníků a dalších zaměstnanců i pacientů včetně jejich doprovodu. Právě za tři roky mají v areálu Oblastní nemocnice Příbram začít sloužit nově vybudovaná budova N a zrekonstruované křídlo pavilonu D2.

Stavební akce za 370 milionů korun dovrší zásadní rekonstrukci nemocničního areálu. Pro nejbližší období však návštěvníci nemocnice musejí počítat s dočasným zhoršením komfortu kvůli bouracím a stavebním pracím – a také s tím, že lékaře nenajdou na místech, kam byli za návštěvami pediatrů zvyklí vodit děti po léta.

V nezvykle ztichlých vyprázdněných prostorách se ve středu uskutečnila malá slavnost: pozvaní hosté poklepali na základní kámen stavby, který bude umístěn do fasády nové budovy. Někteří pak dokonce svlékli saka a chopili se bouracích kladiv, aby stěnám, jež už dosloužily, ukázali, co je čeká. Naplno se bourání má rozjet v listopadu.

Budoucí podoba pavilonu „N“

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.