Ne. Kvě 22nd, 2022

Stejně jako v předchozích letech se vedení Středočeského kraje rozhodlo, že schválí zapojení Středočeského kraje do projektového záměru „Obědy do škol ve Středočeském kraji IV“ pro školní rok 2021/2022. Jedná se o příspěvek na školní obědy. Jde o dotační program v rámci kterého můžou školy žádat o podporu stravování dětí z nejchudších rodin. Tato finanční podpora je směřována přímo konkrétním školám, nikoli rodinám těchto dětí, což zaručuje maximální transparentnost a především to, že nebude příspěvek na školní obědy zneužit pro jiné účely.

„Zaplacení oběda je přímou podporou dětí ze sociálně slabých rodin ve věku 3 až 15 let, které by si jinak školní stravování nemohly dovolit,“ říká náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Peníze za obědy nebude kraj díky zapojení do projektu platit přímo ze svého rozpočtu. Obědy budou financovány z evropských peněz a ze státního rozpočtu.

V Příbrami se do tohoto projektu zapojí Mateřská škola ve Školní ulici, Základní škola v ulici 28.října a Základní škola pod Svatou Horou. Se zapojením zmíněných škol souhlasí i radní našeho města, kteří to projednali na svém květnovém jednání.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.