So. Čvn 25th, 2022

Příbramští policisté řeší další případy podplacení aneb „tady na té točně jsme to každému říkal, nedávej úplatky nebo se s toho…“, jak zaznělo v jednom známém českém filmu.

„Začátkem června odmítl „koloběžkář“ zastavený v jedné obci nedaleko Příbrami provedení dechové zkoušky, následně příslušníkům policie vyhrožoval podpálením vozidla nebo obydlí a pak jim nabízel celkem deset tisíc korun s tím, aby věc dále neřešili“, uvedla Monika Schindlová, mluvčí příbramské Policie.

V pátek pak zastavili březničtí policisté v obci Chraštice po jedenácté hodině noční 40letého řidiče osobního vozidla. Provedená dechová zkouška u něj vykázala téměř 1,5 promile alkoholu. Muž se poté snažil z místa ujet, hlídka ho však zadržela. Při převozu na služebnu následně mužům zákona nabídl nejdříve projížďku na koních, pak dovoz dřeva a následně každému pět tisíc korun, pokud nebudou nic řešit a nechají ho odjet domů.

Nyní se dotyčný bude zpovídat z trestného činu podplacení a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což stanovuje trestní zákoník jeden rok až šest let odnětí svobody“, doplnila Monika Schindlová.

zdroj a foto : Policie ČR

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.