Út. Čvn 28th, 2022

V polovině minulého roku přišel místostarosta města Martin Buršík s myšlenkou zavedení městské hromadné dopravy v Příbrami zdarma. Po dotazu na posledním jednání zastupitelů je jasné, že tato jeho myšlenka se realizovat nebude.

Velmi silně zvažujeme variantu bezplatného cestování, která by znamenala, že padne poslední bariéra zamezující některým občanům používat příbramskou hromadnou dopravu“, uvedl v srpnu 2020 místostarosta Martin Buršík v některých příbramských médiích. Podle jeho tehdejšího tvrzení by si to mohl městský rozpočet dovolit „Každého napadne úvaha, kolik asi tratí městský rozpočet, pokud bude hromadná doprava zcela zdarma. I když se to na první pohled nezdá, nepůjde o zásadní finanční propad. Podle předběžných propočtů nás MHD úplně zdarma vyjde na méně než milion korun měsíčně. Celkové náklady na městskou hromadnou dopravu v Příbrami jsou každoročně asi 45 milionů korun, z toho město doplácí 35 milionů korun“, uvedl Martin Buršík.

Na posledním jednání zastupitelů se místostarosty Martina Buršíka dotázal bývalý radní a ekonom Václav Dvořák jak to tady s jeho nápadem bezplatné MHD vypadá. „Před rokem jste mediálně prezentoval myšlenku na MHD ve městě zdarma, chci se zeptat jak to tedy vypadá a zda se to bude realizovat nebo s vaší myšlenky sešlo“ , dotazoval se Václav Dvořák.

Rada města neposunula tento záměr dále“, uvedl ve stručné odpovědi místostarosta Martin Buršík. „Tak že s tohoto záměru sešlo“, ještě položil doplňující otázku Václav Dvořák. “ Já vám tu odpověď zopakuji :“ Rada města neposunula tento záměr dále, asi z něj sešlo„, odpověděl Martin Buršík.

Trochu zarážející na tom všem je, že toto rozhodnutí proč se tento záměr nebude realizovat nebyl více okomentován a to ani z řad ostatních přítomných radních. Přitom když se podíváte na usnesení z jednání v radě města je jasné, že o tom ani rada města nejednala, tudíž, že ani místostarosta, který s touto myšlenkou přišel nepodal ani návrh aby to rada města projednala a zaujala k tomu oficiální stanovisko.

Zde je rozhovor s místostarostou Martinem Buršíkem o možnosti MHD zdarma z prosince 2020:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.