Pá. Kvě 27th, 2022

PŘÍBRAM – Svátek sv. Valentýna, který každoročně připadá na 14. února má své kořeny již v době starověkého Říma. V našem prostředí se tento svátek začal slavit až v době porevoluční.

Sv. Valentýn je svátkem zamilovaných a neodmyslitelně k němu patří symbol srdce. V Příbrami je v letošním roce poprvé připraveno velkoformátové srdce, které by mělo přispět ke zlepšení nálady a jistě bude skvělým místem pro společné foto.

„Toto srdce je vlastně takovým recyklátem. Původně jej Technické služby vyrobily na začátku covidové pandemie jako díky lidem v první linii. Doba se změnila a nám bylo líto srdce nevyužít ještě jinak. Do realizace se opět vložily Technické služby, stačilo trochu barvy, světelný řetěz a máme srdce valentýnské, které má udělat radost všem zamilovaným,“ říká k instalaci téměř dvoumetrového srdce starosta Jan Konvalinka.

Srdce je umístěno na náměstí 17. listopadu, kde bude až do 21. února. Po tuto dobu vznikne u zmíněné instalace řada fotografií. Ty můžete posílat ve zprávě na naše facebookové stránky: facebook.com/mestskyuradpribram. Autoři nejhezčích fotek získají drobný dárek.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.