Út. Čvn 28th, 2022

Foto : Generál Opata ocenil vojákyni a vojáky. Nadrotmistr Daniel Suk je uprostřed Autor: praporčík Petr Dohnal

Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata ocenil plaketou za záchranu života a pomoc v těžké životní situaci vojákyni a čtyři vojáky. Jedním z nich byl i nadrotmistr Daniel Suk z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích.

Jsem pyšný na to, co jste udělali. Je vidět, že je na vás i v těch nevypjatějších situacích spolehnutí. Prokázali jste, že jste dobře vycvičeni a připraveni. Patří vám velké poděkování,“ zhodnotil armádní generál Aleš Opata

V pravý čas na pravém místě

O tom, že je na armádu spolehnutí a je vždy v pravý čas na pravém místě, se přesvědčil také Petr J. z Příbrami. Byl přítomen u dopravní nehody autobusu s cyklistou v obci Tochovice. První pomoc raněnému poskytl nadrotmistr Daniel Suk z 13. dělostřeleckého pluku. Až do příjezdu záchranné služby byl na místě, ošetřoval ho a monitoroval jeho zdravotní stav.

„Musím přiznat, že mě překvapil jeho klid a profesionální přístup ke zraněnému. Panu Sukovi a slečně, která pomáhala u této dopravní nehody, patří můj velký obdiv a velké díky. Opět se mi potvrdilo, že na armádu se dá spolehnout kdykoliv,“ uvedl pan Petr J. v děkovném dopise, který zaslal na Generální štáb AČR.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.