So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Na pondělním zastupitelstvu vystoupil pan Jan Šmíd, který seznámil zastupitele s negativními zkušenostmi z poskytované péče v Domě s pečovatelkou službou na Brodské ulici ke má svou neteř. Na základě toho probíhá šetření této stížnosti, které zatím neodhalilo žádné pochybení.

Na posledním zastupitelstvu města Příbram byla prezentována stížnost ze strany rodinného příslušníka
jedné z klientek Pečovatelské služby Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Podnět je nyní intenzivně šetřen, a to jak interně, v rámci organizace, tak také externě, konkrétně prostřednictvím Inspekce kvality sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Tato situace nás velice mrzí a okamžitě jsme proto začali jednat. Věřím, že celá záležitost bude brzy objasněna, nejsme si vědomi, že bychom v jakémkoliv smyslu pochybili,“ říká Tomáš Cipra, ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram a dodává, že v žádném případě nemá důvod, cokoliv a před kýmkoliv skrývat.

Podle aktuálních průběžných sdělení právě probíhající externí kontroly nebylo doposud zjištěno, že by došlo ze strany provozovatele organizace k jakémukoli pochybení v poskytování péče. Oficiální výsledky kontroly se široká veřejnost dozví ihned po ukončení všech probíhajících šetření a obdržení protokolu o kontrole.

Zdroj: Centrum sociálních a zdravotních služeb

Zde reportáž o stížnosti občana:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.