St. Kvě 25th, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V pondělí se koná jednání středočeských zastupitelů, ty budou mimo jiné volit doplnění do rady kraje po tom, co z ní odstoupil Martin Kupka. Původně mělo jednání proběhnout poslední lednový den, ale kvůli chybě krajského úřadu hejtmanka Petra Pecková ho přeložila na pondělí 14. února.

Na pondělním jednání by mělo dojít na zvolení dvou mužů, kteří nahradí Martina Kupku (ODS), jenž se vzdal krajských postů po svém jmenování ministrem dopravy. Statutárním náměstkem hejtmanky by se měl stát nynější radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, oblast silniční dopravy má dostat na starosti Karel Bendl (oba rovněž ODS).

Opozice by ale také ráda prosadila odchod i dalšího náměstka hejtmanky, a to Věslava Michalika (STAN). U kterého se v souvislosti s jeho původně ohlašovanou kandidaturou na ministerský post objevily nejasnosti týkající se pozadí podnikání jeho rodiny. Zastupitelský klub ANO ohlásil, že bude navrhovat do programu jednání zařadit rozhodování o jeho odvolání, což asi rozproudí debatu. Opozice ale nejspíš nebude mít na prosazení svého přání dostatek hlasů .


By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.