Ne. Čvn 26th, 2022

V Brdech u Padrťských rybníků explodovala v úterý dopoledne zřejmě munice. Na místě jsou dva zranění lidé, přiletěl tam záchranářský vrtulník.

„Přijali jsme oznámení o několika zraněných osobách ve vojenském prostoru v Brdech. Podle dosud zjištěných informací jsou dvě zraněné osoby v souvislosti s pyrotechnickým průzkumem. Policisté ÚO Rokycany na místě,“ informovali policisté na Twitteru.

„Na místě byly dvě těžce zraněné osoby. Obě při vědomí. První utrpěla devastující zranění dolních končetin a byla transportována letecky do Fakultní nemocnice Plzeň na urgentní příjem. Druhá zraněná osoba má popáleniny horní části hrudníku a ruky. Do FN v Plzni byla převezena vozidlem záchranné služby,“ sdělila mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová.

Vojáci kvůli události uzavřeli příjezdové cesty k Padrťským rybníkům. „Krátce po desáté hodině dopolední došlo k výbuchu munice v prostoru dopadové plochy Kolvín v bývalém výcvikovém prostoru Brdy. K výbuchu došlo při asanačních pracích Armády České republiky. Byli zraněni dva vojáci,“ uvedla Magdalena Dvořáková z Generálního štábu Armády ČR s tím, že na místě zasahovala kromě hasičů a policistů také vojenská policie. „Více informací bude možné sdělit až po ukončení vyšetřování události,“ dodala.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.