Út. Čvn 28th, 2022

Druhý víkend v září se v Rožmitále pod Třemšínem konaly dětské náborové rybářské závody. Zúčastnilo se 55 dětí z několika organizací např.: Žatec, Dobřany, Vimperk, Příbram, Sedlčany, Klatovy, Hořovice, Kralupy nad Vltavou, Rožmitál pod Třemšínem, Blovice, Týnec nad Sázavou atd. Účast byla opravdu veliká a i počasí nám vyšlo.

Chytalo se na Sadoňském chovném rybníku ČRS MO Rožmitál, který je bohatě zarybněn. Závod byl rozdělen na dva poločasy a děti si svá místa vylosovaly hned při příjezdu. Na úvod dostali koblihu a pití, aby se posilnili. V sedm hodin se odstartovalo. Na první ryby se nečekalo dlouho. Chytalo se na položenou, feeder, ale i na plavačku. Některé souboje s rybami byly opravdu nádherné.V půl desáté přišel konec prvního poločasu a hurá na svačinu. Děti a jejich vedoucí měli občerstvení samozřejmě zadarmo. Limonáda, čaj, buřtíky, něco sladkého a šup přemístit se na další vylosované místo.

Druhý poločas se chytalo od půl jedenácté do dvanácti hodin. Rybky byly línější, ale přesto se dařilo. Kromě kapříků a bílé ryby se přišel podívat i dravec. Nádherná štika 54 cm, kterou se podařilo chytit mladé slečně Niky Kapounové. V poledne jsme ukončili závod a začalo se sčítat. Ceny byly připraveny pro všech 55 účastníků, nikdo neodešel smutný a ani s prázdnou. Odměnu si zasloužili opravdu všichni. Ceny předával dětem zástupce města Rožmitál pod Třemšínem pan starosta Mgr. Pavel Bártl a předseda odboru mládeže Středočeského rybářského svazu pan Jiří Eichler, za což jim velmi děkujeme.

První místo s 815 cm si vybojoval Artur Zoul –Žatec, Druhé místo patří do Dobřan David Šmůla, který nachytal 572 cm, třetí místo patří opět Žatci a to Davidovi Charvátovi s 407 cm. Krásné čtvrté místo má Rožmitál pod Třemšínem .. Radek Kasík a další Rožmitálský je na šestém místě Karel Jeníček. Všem malým závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou atmosféru. Hrozně bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří nám umožnili vykouzlit tolik dětských úsměvů na jejich tvářích.

Vedoucí mládeže ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem Jaroslava Nassová.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.