Út. Čvn 28th, 2022

Dechový orchestr mladých a For Evergreens zahrají v úterý 28. září 2021 od 16 hodin pro Skauti Rožmitál na nádvoří Podbrdského muzea. Výtěžek půjde na obnovu vyhořelé hájovny na Dědku.

Benefiční Koncert pro Dědka si pro skauty připravil Dechový orchestr mladých ZUŠ J. J. Ryby pod vedením kapelníka Vlastimila Krále a swingový orchestr For Evergreens kapelníka Adama Tomáška. Obě tělesa zahrají od 16 hodin k tanci i poslechu na nádvoří Podbrdského muzea. Občerstvení zajistí skautská kavárna a samozřejmě si budete moci prohlédnout i samotnou výstavu.

Po celý den 28. září bude na výstavu Zažij skauting! volný vstup. Dobrovolné vstupné na koncert bude použito na obnovu vyhořelé skautské hájovny Na Dědku.

Hájovna byla požárem zničena

K rozsáhlému požáru hájovny na Dědku u Vacíkova, ve které se konají skautské tábory, došlo ve čtvrtek 4. července roku 2019. Požár byl tak rozsáhlý, že jej hasilo sedm hasičských jednotek, a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Do boje s požárem hájovny a části lesa se zapojili i hasiči z Jihočeského a Plzeňského kraje. Bohužel se hájovnu nepodařilo zachránit. Od té doby se jí snaží místní skauti pomocí sbírek a brigád obnovit.

Požár skautské hájovny Na Dědku

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.