Ne. Čvn 26th, 2022


Včera odpoledne vyrazili na Hodonínsko postižené ničivým tornádem spolu s kolegy profesionály také hasiči z JPOV Petrovicko-Kojetín. Sbor funguje jako jednotka předurčená a vyškolená pro zásahy civilní ochrany obyvatelstva v rámci Středočeského kraje. 
„Do půlnoci jsme stavěli veliký stan, který slouží jako zázemí pro zasahující hasiče. Dnes ráno jsme se rozdělili a naše jednotka zasahuje v Moravské Nové Vsi, kde provádíme odklízecí práce. Budeme zde minimálně do pondělí,“ informoval z místa Petr Jüngling, dobrovolný hasič a petrovický zastupitel. 

V pondělí zasedne rada obce, aby projednala finanční i materiální podporu zasaženým oblastem. „Kromě peněz můžeme poskytnout věcné i technické prostředky. Krizovým štábům jsme okamžitě nabídli ubytování pro deset lidí,“ řekl starosta Petrovic Petr Štěpánek, který je zároveň příbramským senátorem. I z tohoto titulu současně kontaktoval své senátní kolegy Annu Hubáčkovou a Rostislava Koštiala, kteří ve svých obvodech Hodonínsko a Břeclavsko průběžně zjišťují informace o tom, jaká konkrétní pomoc bude v následujících dnech potřebná. „Soustrast s pozůstalými a tragédie dalších tisíců lidí vzedmula obrovskou vlnu solidarity. Finanční sbírka probíhá i v našem senátním klubu. Peníze po dohodě se starosty dotčených obcí pošleme nejvíce zasaženým rodinám,“ dodal Petr Štěpánek. 

Zdroj: redakce/Markéta Škodová, Foto 1: Hasiči před odjezdem z Říčan. Zdroj: SČK, Foto 2: Zdevastovaná Moravská Nová Ves. Zdroj: Martin Exner

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.