Út. Čvn 28th, 2022

Vedení města se na svém posledním jednání zabývalo pronájmem pozemku Na Flusárně společnosti ČEZ, která zde má vybudovat dvě dobíjecí stanice pro čtyři elektromobily. Ty vzniknou při rekonstrukci parkoviště v příštím roce.

„Parkoviště na Flusárně chceme využívat jako záchytné parkoviště především pro vozy, kterými do města přijíždí lidé z okolí a dál pak pokračují například na Prahu třeba autobusem. Proto tam chceme také vybudovat stání a dobíjecí stanice i pro elektromobily.  Za tímto účelem jsme schválili pronájem části pozemku pro ČEZ na Flusárně za účelem osazení dobíjecími stanicemi,“ uvedl k rozhodnutí rady města starosta Jan Konvalinka.

Mělo by se jednat o dvě stanice pro čtyři elektromobily. Ty má vybudovat na své náklady ČEZ a také je provozovat, proto potřeboval schválit pronájem pozemku na které budou stanice stát. K jejich umístění by mělo dojít v rámci chystané celkové rekonstrukce parkoviště Na Flusárně. Rekonstrukce by podle starosty města měla proběhnout v druhé polovině příštího roku.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.