Út. Čvn 28th, 2022

PŘÍBRAM – Mosty a lávky prošly revizí, díky níž mohl být sestaven seznam stanovující potřeby oprav. Mezi těmito mosty je také ten v Plynárenské ulici, kde by v letošním roce mělo dojít k jeho kompletní výměně. Rada města rozhodla o výběru dodavatele.

V rámci Dynamického nákupního systému na výstavbu, opravu a údržbu pozemních komunikací města Příbram byla vypsána veřejná zakázka „Most Plynárenská“. Předmětem této zakázky je kompletní demolice stávajícího mostu a výstavba mostu nového. „Na základě mostních prohlídek z minulých let máme daný seznam prioritních oprav a úprav. Prvním mostem, který se bude dle tohoto seznamu realizovat je právě most v Plynárenské ulici, který je jednou z mála propojek do naší průmyslové zóny. Jelikož most je v havarijním stavu, bude přistoupeno k jeho demolici a výstavbě mostu nového, u kterého bude zvýšena nosnost na 32 t,“ uvádí 1. místostarosta Martin Buršík.

Zájem o veřejnou zakázku projevily dvě firmy, z nichž hodnotící komise vybrala a radě města ke schválení doporučila firmu Strabag a. s., která dala nejvýhodnější cenovou nabídku – 5 695 663, 41 Kč bez DPH. S pracemi se bude moci začít po podpisu smlouvy.

„Most v Plynárenské ulici není jediným, který v letošním roce projde obnovou. Rekonstruovat se bude také lávka pro pěší přes Příbramský potok na Rynečku, a dále tři lávky a areálu Nového rybníka,“ doplnil informace starosta Jan Konvalinka.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.