So. Čvn 25th, 2022

Vzhledem k současné problematice dostupnosti stavebního materiálu, ale také s ohledem na stále trvající protiepidemická opatření a celkový pokles zájmu o služby, odkládá SZM Příbram realizaci sauny na Nováku. Investovat bude do ekonomicky výhodné výměny světel ve sportovní hale.

Projekt a další dokumenty, potřebné k vybudování nové sauny v budově „plavčíkárny“ v Areálu Nový rybník, jsou hotové, čeká se tak pouze na vhodnější dobu. A to hned z několika důvodů. Kromě možné další vlny epidemie koronaviru a uzavírání bazénů, saun a wellness center jako prvních v pořadí, zmiňuje Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram, stále trvající omezující restrikce a také současnou nepříznivou situaci na trhu se stavebními materiály. „Dostupnost některých materiálů v současné době bohužel pokulhává. Dodací lhůty jsou dlouhé a ceny vysoké. Investice by se tak nyní nemile prodražila a ze sauny by se tak mohla místo potěšení stát snadno přítěž, kterou si v tomto ztrátovém roce nemůžeme dovolit,“ říká Jan Slaba, ředitel SZM Příbram.

Současná doba, ani po rozvolnění restrikcí, stále neumožňuje běžný „předcovidový“ provoz všech služeb. Stále platí určité podmínky pro vstup, návštěvníci musí dodržovat platná nařízení, testovat se, či prokazovat bezinfekčnost. „Služby, se stejně jako například kultura, rozjíždějí spíše pozvolna. Dlouhé uzavření provozů a současná mimořádná opatření mají za výsledek to, že se k nám návštěvníci vracejí pomalu a návštěvnost tak není zdaleka tam, kde bývala před covidem,“ konstatuje Slaba s tím, že sauna v areálu Nový rybník by měla nyní pravděpodobně stejný problém s návštěvností a vícenáklady na provoz. V rámci celkových úspor v ekonomicky nepříznivém roce, se tak realizace sauny z logických důvodů odkládá, nicméně část vyhrazených prostředků se použije jinde. „Je potřeba reagovat vždy na aktuální situaci, i přesto, že to někdy znamená přehodnotit některé již očekávané kroky. Jinak bychom nemohli fungovat. Na realizaci sauny byly vyhrazeny 3 miliony korun, zhruba polovinu chceme ušetřit a zbytek investovat do výměny světel ve sportovní hale, což přinese dlouhodobý užitek,“ doplňuje Slaba.

Ačkoliv mě mrzí, že se avizované vybudování sauny v plánovaném termínu neuskuteční, považuji za rozumné, že místo sauny budeme investovat do výměny osvětlení, které nabídne nejenom lepší podmínky ve sportovní hale, ale zároveň i významnou úsporu elektrické energie. Sauny se dočkáme později,“ řekl starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Výsledkem investice do osvětlení sportovní haly bude, mimo jiné, celková úspora nákladů na provoz. Současné osvětlení haly je dlouhodobě finančně neudržitelné, a tak když se naskytla příležitost, rozhodlo vedení města, společně se SZM Příbram, o investování části vyhrazených prostředků pro realizaci sauny, právě sem. „Led osvětlení, jsme již v minulosti, taktéž z důvodu úspor, instalovali i v malé a velké hale zimního stadionu. Zde si nemůžeme na nic stěžovat. Provoz je levnější, nevyžaduje tolik údržby jako stará světla a s celkovým provozem, včetně svítivosti, jsme spokojeni,“ uvádí Slaba.

zdroj: SZM Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.