Ne. Čvn 26th, 2022

Ministr dopravy Karel Havlíček přijede v sobotu 21. srpna do Rožmitálu pod Třemšínem, kde chce při akci na vlakovém nádraží podpořit regionální železnice a vyjádřit podporu starostům a obyvatelům, kteří nesouhlasí s omezováním železniční dopravy.

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček navštíví v sobotu 21. srpna Rožmitál pod Třemšínem. Účastí na akci nazvané Rožmitálskou lokálkou…za skautingem!, při níž si město mimo jiné připomene 122 let místní železniční dráhy, chce vyjádřit svoji podporu regionálním železnicím a podporu starostům a obyvatelům měst a obcí, které nesouhlasí s omezováním železniční dopravy. Ministr má dorazit ve 14 hodin na rožmitálské vlakové nádraží.

Středočeský kraj chce zrušit osobní železniční dopravu na několika tratích. Jednou z nich je právě trať Rožmitál pod Třemšínem – Březnice. Znamenalo by to odříznutí několika přidružených obcí od veřejné dopravy. Tento krok kraje je pro Rožmitál z mnoha důvodů neakceptovatelný. Před časem se proti němu ohradil i ministr Havlíček. Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Mgr. Pavel Bártl odeslal hejtmance Středočeského kraje Mgr. Petře Peckové otevřený dopis proti zrušení osobní dopravy na trati Rožmitál p. Tř. – Březnice.

Zdroj: Město Rožmitál pod Třemšínem

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.