Út. Čvn 28th, 2022

ČESKÁ REPUBLIKA – Ministerstvo dopravy pod vedením Martina Kupky (ODS) plánuje za tři roky rozšířit dálniční síť v Česku o 200 kilometrů. Dosud se přitom průměrně staví 17 kilometrů ročně. Už od příštího roku by se navíc měly zdražit dálniční známky.

Vláda chce do roku 2025 přidat 200 kilometrů dálnic, ještě předtím ale hodlá zdražovat. Za dálniční známky si podle ministra dopravy Martina Kupky připlatíme už od příštího roku.

„Fakticky 10 let se cena dálničních známek nezvýšila, ale naopak se opravdu významně rozšířila dálniční síť. Vím, že to není populární. Ale pokud se na jedné straně objevuje inflace a rozšiřuje se dálniční síť, což znamená nejenom výdaje na výstavbu, ale i údržbu. Troufnu si tvrdit, že je namístě to férově říct,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka

Resort teprve bude řešit, o kolik cena známek vzroste. Řidičům chce vysvětlit, že rozšiřování sítě musí být se zdražením spjato. „V Rakousku to mají třeba tak, že odvozují cenu dálniční známky zejména od inflace. Myslím, že to přichází reálně do úvahy od příštího roku,“ doplnil Martin Kupka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.