Po. Čvn 27th, 2022

Na svém posledním jednání se příbramští radní zabývali otázkou zvýšení bezpečnosti citlivých dat se kterými pracují zaměstnanci MěÚ Příbram. Proto už dříve vyhlásili veřejnou zakázku, která má právě osobní údaje a citlivá data včetně koncových počítačových uživatelů více chránit proti možnému uniku nebo také útoků hackerů.

Zakázka byla rozdělena na dvě části a to „Ochrana osobních údajů a citlivých dat“ a na „Zabezpečení koncových stanic“. Nejvýhodnější nabídku na obě zakázky podala společnosti AUTOCONT a.s. která vše zajistí za cenu 527 000 korun bez DPH (332 500 Kč +195 000 Kč).

Riziko kompromitace dat je a bude neustále přítomné. Čím více lidí sdílí informace elektronicky, tím větší je např. riziko, že někdo úmyslně či neúmyslně pošle důvěrné informace neoprávněné osobě. Ty však mohou nechtěně opustit organizaci mnoha způsoby: emailem, přes web, IM, FTP, atd. Eliminace těchto hrozeb je jednou z klíčových oblastí informační bezpečnosti v rámci organizace. Moderní ochrana koncových zařízení je založena na současném použití více technologií chránící nejen soubory, ale již samotné zavádění operačních systémů a jejich běžící procesy. Proto je velice důležité investovat do kvalitního zabezpečení.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.