Út. Čvn 28th, 2022

Vedení města na svém posledním jednání řešilo hned několik žádostí o zapůjčení části pozemků u některých provozoven v našem městě za účelem zřízení takzvaných předzahrádek.

Šlo například o provozování předzahrádky provozovny Slopatéka Bobule, Irish Pub Down, vinárny Akademie vín, kavárny Cafe Smoo v ulici Legionářů, Fammi Gelato na Rynečku, hranolkárny Faency fries, předzahrádky kavárny, Lázeňská, předzahrádky restaurace Pizzeria La Colore, restaurace U Havlínů, čajovny Klub Na Zemi, a provozování předzahrádky restaurace Mango Habanero v Milínské ulici. Všem žádostem rada města vyhověla a schválila s tím, že budou dodržovat podmínky vyplývajícím z platné právní úpravy a stanoveným dotčenými orgány.

Všechny provozovatele předzahrádek pak určitě potěšilo dubnové rozhodnutí zastupitelů , kdy o pátcích a sobotách v letních měsících umožňuje provozovat předzahrádky restaurací až do 23.00 hodiny.

„S podobným návrhem jsme přišli již minulý rok, mám tedy radost, že letos se podařilo tento krok prosadit. Zastupitelstvo se rozhodlo podpořit živnostníky v nelehké době a zároveň výrazně neomezit pohodlí obyvatel okolních domů. Samozřejmě i na ně je důležité brát ohledy“, uvedl k tomu zastupitel Antonín Schejbal

Prodloužení nočního klidu pomůže i spolkovému životu v našem městě, který vlivem pandemie utrpěl značné škody. 

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.