Ne. Čvn 26th, 2022

Vedení města už má k dispozici studii parkovacího domu v Milínské ulici, se kterou se na posledním jednání seznámila rada města. Parkovací dům by podle studie měl vyrůst místo současného parkoviště a mohl by mít až čtyři patra parkovací plochy a na dvě stě parkovacích míst.

„Od začátku je koncipovaný jako zelený parkovací dům, aby zapadal do toho rázu a aby byl ozeleněný keři a popínavými rostlinami“, uvedl starosta města Jan Konvalinka

Na jednání rady města se podle starosty brala dokončená studie na vědomí a zároveň se rozhodovalo o tom zda se bude v záměru výstavby pokračovat. Rada rozhodla, že ano, teď se tedy bude zadávat projektová dokumentace. “ Dalším postupem bude, že budeme soutěžit zhotovitele projektové dokumentace. Ta studie sloužila především pro to abychom si ověřili, že tato stavba tam z hlediska podloží a rozměrů k okolním domům může stát. „, uvedl místostarosta města Martin Buršík.

„Co se týká realizace tohoto parkovacího domu uvažujeme, o takzvaném PPP projektu, to znamená spolupráce veřejného sektoru s tím privátním. V tuto chvíli už nám chodí určité nabídky od podnikatelů, že by se chtěli eventuálně podílet na výstavbě či provozu tohoto parkovacího domu“, uvedl k plánům vedení města Jan Konavlinka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.