So. Kvě 28th, 2022

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Město Rožmitál pod Třemšínem poskytlo ubytování prvním uprchlíkům z válkou zasažené Ukrajiny a připravuje ubytování pro další. Zastupitelé budou rozhodovat o vyčlenění finančních prostředků na pomoc Ukrajině. Lidé mohou v současné době přinášet na rožmitálskou radnici materiální pomoc v podobě povlečení.

Město Rožmitál pod Třemšínem ve spolupráci s místními podnikateli poskytlo ubytování pro patnáct uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny, z nichž je jedenáct dětí. Současně jim zajistilo stravování v rožmitálské školní restauraci. V součinnosti s rožmitálskými skauty se připravuje ubytování pro dalších 35 osob a řeší se i další ubytovací kapacity. Město je také připraveno dopravit dle aktuálních potřeb humanitární pomoc na ukrajinské hranice.

Město zakoupilo některé vybavení do bytů pro uprchlíky a v pondělí 8. března se uskuteční jednání zastupitelstva města, které by mělo schválit vyčlenění finančních prostředků na další pomoc Ukrajině“, uvedl radní města Aleš Haluska, který se sám nákupu vybavení účastnil.

Lidé mohou finančně přispět na pomoc válečným konfliktem postižené zemi prostřednictvím oficiálních republikových sbírek. Na konto společnosti Člověk v tísni bude zaslán výtěžek ze Swingové kavárny. Ta se koná v sobotu od 19 hodin v Podbrdském muzeu. I sem tedy mohou lidé přinést svůj finanční dar, který bude neprodleně odeslán na pomoc potřebným.

Co se týče materiální pomoci, přivítala by v současné době rožmitálská radnice dar v podobě bavlněného, vypraného povlečení v dobrém stavu. To je možné přinášet na podatelnu městského úřadu do 11. března“, doplnil radní Aleš Haluska.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.