Út. Čvn 28th, 2022

V poslední době můžeme pozorovat, že se vedení města snaží revitalizovat takzvané vnitrobloky a to hlavně na Březohorském sídlišti v Příbrami VII. Jde zejména o budování nových parkovacích stání a dětských hřišť. Teď se radní zaměřili i na starší část města a to konkrétně na revitalizaci vnitrobloku Riegerova ulice v Příbrami.

Starosta města v půlce srpna podepsal smlouvu na zhotovení projektové dokumentace ve stupni studie na revitalizaci tohoto vnitrobloku se společností PSDS s.r.o, která městskou pokladnu vyjde na 169 tisíc korun s DPH.

Vnitroblok Riegerova ulice

Projektová dokumentace má navrhnout novou jednosměrnou komunikaci s možností vjezdu z ulice Riegrova a výjezdu do ulice Na Vršku. Dále návrh podélného parkovacího stání pro osobní automobily podél domů č.p. 50—52 a č.p. 53. Studie má také navrhnout nástupní plochu pro HZS u č.p. 54 a navržení příjezdové cesty k nástupní ploše, nové komunikace pro pěší, výsadbu nové zeleně, instalaci mobiliáře( koše, lavičky), instalaci herních prvků pro děti a výměnu podzemního a nadzemního vedení veřejného osvětlení.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.