Pá. Kvě 27th, 2022

PŘÍBRAM – Ve městě se řeší další nefunkční semafor tentokrát v Husově ulici u obchodního domu Kaufland a to po tom, co řidič autobusu srazil a poškodil tyto semaforová světla. Na opravě se podle starosty města pracuje.

Tato pro řidiče nepřehledná situace s poškozeným semaforem se dostala na přetřes i na včerejším zastupitelstvu, kdy se dotazovala zastupitelka Jiřina Humlová na to kdy bude opraven. Na její dotaz včera odpověděl starosta města Jan Konvalinka:.„Ta křižovatka je v majetku ŘSD. Situaci jsme už urgovali, ale obávám se, že ŘSD má obdobný problém, jako jsme řešili s křižovatkou u Asie, kdy se najednou zjistilo, že nejsou sloupy,“ uvedl starosta.

Dnes však tuto informaci dementoval s tím, že semafor je města a pracuje se na jeho opravě:“Na včerejším zasedání zastupitelstva jsem se dopustil omylu, kdy jsem v rámci odpovědi na interpelaci chybně uvedl, že nefunkční semafor v Husově ulici náleží ŘSD. Patrně došlo k nedorozumění mezi mnou a Odborem silničního hospodářství, který mi na můj dotaz sdělil, že komunikace vč. semaforu není v naší správě. Není to pravda. Semafor je náš a my pracujeme na jeho opravě. Za chybné vyjádření se omlouvám jak veřejnosti, tak dotčeným subjektům – zejména ŘSD“, uvedl starosta města Jan Konvalinka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.