Po. Čvn 27th, 2022

PŘÍBRAM – Vedení města v závěru loňského roku podalo žádost o účelovou dotaci na Ministerstvo vnitra – generální ředitelství HZS na pořízení cisternové automobilové stříkačky pro jednotku dobrovolných hasičů na Březových Horách.

Jednat by se mělo o cisternovou automobilovou stříkačku (CAS) vybavenou požárním čerpadlem se jmenovitým výkonem 3000 l.min s nádrží na vodu o obsahu 9000 litrů s plnou výbavou podle příslušných norem v odhadované ceně 9 milionů korun. Výše přiznané dotace z Ministerstva vnitra v úpřípadě zařazení do pořadníku je maximálně 2,5 milionů korun.

Žádost schválila jednomyslně rada města v polovičce listopadu a v prosinci ji projedla odborná komise GŘ HZS ČR. Na základě předloženého návrhu odborné komise generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA schválil pořadník pro poskytnutí dotací v roce 2022 z výzvy JSDH_V4_2022. V něm město Příbram uspělo a je zařazeno na 28 místě s poskytnutou dotací ve výši 2,5 milionů korun na pořízení CAS.

Dobrovolní hasiči na Březových Horách v Příbrami patří mezi nejaktivnější jednotky v regionu a často se účastní výjezdů ve spolupráci s profesionálními hasiči. Zasahují u dopravních nehod a živelných událostí, jako jsou požáry, přívalové deště nebo povodně. Za uplynulý rok mají více jak 90 výjezdů. Ohledně techniky byla poslední velká investice v roce 2014, a to přestavba účelové nástavby zásahového vozidla Tatra 815 za 1,4 mililonu korun, která byla částečně hrazena z dotace Středočeského kraje ve výši jednoho milionu korun. Toto vozidlo však bylo vyrobeno před více jak 30 lety a dosluhuje.

Seznam pořadníku výzvy JSDH V4 2022:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.