Út. Čvn 28th, 2022

PŘÍBRAM – Pracující rodiče dětí navštěvujících mateřské školy jistě potěší informace, že provoz mateřin bude v době letních prázdnin zajištěn.

S ohledem na nižší potřebu umisťování dětí do mateřských škol během letních prázdnin oproti zbývajícímu období školního roku město Příbram již několik let zajišťuje na měsíce červenec a srpen střídavý provoz mateřských škol. Znamená to, že v jednotlivých týdnech jsou otevřeny vždy dvě až tři mateřské školy. „Naplněnost mateřských škol není o prázdninách stoprocentní, proto již několik let preferujeme způsob, kdy nejsou otevřeny všechny školky, ale střídají se. Děti do zařízení docházejí po předchozím přihlášení,“ uvádí místostarostka Zorka Brožíková.

Každý týden bude pro děti v příbramských mateřinách k dispozici více než dvě stovky míst, což je dle zkušeností z minulých let dostatečné. K prázdninové docházce je děti nutné přihlásit – přihlášky budou k vyzvednutí v jednotlivých mateřských školách v týdnu od 16. do 20. května s tím, že odevzdávat se budou v týdnu následujícím, tedy od 23. do 27. května.

Přehled termínů prázdninového provozu jednotlivých MŠ je k dispozici na webu města: 1url.cz/fKX9l

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.