Út. Čvn 28th, 2022

Starosta města Jan Konvalinka na začátku června podepsal smlouvu se společností Elektromontáže s.r.o. na vypracování projektu dobíjecích stanic v ulici Na Flusárně.

Projektová dokumentace má být pro umístění dvou dobíjecích stanic pro elektromobily včetně jejich napojení do elektrické distribuční soustavy. Projekt má být hotový do sedmi týdnů a město vyjde na 104 060,- Kč s DPH.

Na Flusárně má také v tomto roce vzniknout záchytné parkoviště na které se v minulém roce připravoval projekt a zahrnoval vybudování parkovacích míst, řešení likvidace dešťových vod, realizaci nového veřejného osvětlení parkoviště, rozšíření stávající stezky pro pěší a cyklisty ze stávajících 2 m na 3 m, přemístění sloupů veřejného osvětlení podél stávající cyklostezky, opravu či posunutí přilehlého chodníku a úpravu zeleně. Město tento projekt vyšel na 467 060 Kč a zpracovala ho společnost ADVISIA s.r.o .

projekt parkoviště Na Flusárně, foto Vladimír Srnka

Škoda, že už tehdy vedení města o dobíjecích stanicích neuvažovalo a neudělalo se to v rámci jedné projektové dokumentace a tím i jednoho stavebního řízení. Třeba se už mohlo stavět.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.