So. Čvn 25th, 2022

Zastupitelé se v pondělí zabývali žádostí SK Spartak Příbram, který se obrátil na město ve věci projednání jeho spoluúčasti na dotaci na rekonstrukci hlavního hřiště s přírodním trávníkem. Šlo o finanční částku 2,5 milionu korun. Po dlouhé a obsáhlé diskusi nakonec zastupitelé finanční podporu pro Spartak schválili.

Více jak hodinu diskutovali zastupitelé o žádosti SK Spartaku na rekonstrukci hlavního hřiště, které podle posudku žadatele není v dobrém stavu. Některým zastupitelům se nelíbilo, že je jejich rozhodnutí požadováno na rychlo a nebylo na přípravu a diskusi o rekonstrukci více času . Místostarosta Martin Buršík například uvedl, že je hřiště v dobrém stavu a tuto žádost nepodpoří. Na tuto a další otázky zastupitelů přímo na zastupitelstvu odpovídal prezident klubu Vladimír Králíček, který vysvětloval, že příprava proběhla rychle z důvodu toho, aby se stihla dotace, proto je to tak narychlo a podle něj je výhodná, jelikož větší část pokryje dotace. Nakonec zastupitelé finanční podporu na rekonstrukci hřiště schválili.

Rozpočet na celkovou rekonstrukci hřiště činí, 7 260 000 Kč včetně DPH . Spoluúčast města je ve výši 2 200 000 Kč na způsobilé výdaje. Spolek ještě požádal o částku 300 000 Kč na nezpůsobilé výdaje. Celkově se tak jedná o částku 2,5 milionů korun.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.