Út. Čvn 28th, 2022

Park pod Svatou Horou byl vítězným projektem takzvaného participativního rozpočtu města který se má stát místem pro setkávání a kulturu.

Park má být podle projektu určený pro pořádání veřejných akcí, kde mohou lidé navazovat nové vztahy, vzdělávat se a relaxovat. Obrovským přínosem je bezpochyby přímá participace lidí na konaných akcích. Vítězný návrh Park pod Svatou získal rekordních 892 hlasů, což bylo zatím nejvíc hlasů v historii příbramského participativního rozpočtu.

Výstavba tohoto parku se ale neobešla během realizace bez takzvaných víceprací. Původně měl park vyjít městskou pokladnu na 1, 2 milionů korun s DPH. Vícepráce v průběhu stavby navýšili cenu o zhruba 500 tisíc korun na celkovou cenu 1,7 milionů korun s DPH.

Tam těch změn oproti projektu bylo několik, šlo zejména o změnu vybavení stávající zpevněné plochy, kdy se měnil materiál lavic a stolů, potom se dělal nový mlatový chodník, zakrytí gabionů, aby na nich nebyly ostré prvky, to bylo z bezpečnostních důvodů. Dále změna pochozích ploch mezi gabiony, z bezpečnostních důvodů byly vybudovány rampy a změna podkladové plochy“, stručně vyjmenoval změny starosta města Jan Konvalinka

„Je důležité zmínit ještě jednu věc, tam v jednom z těch velikých zelených ostrůvků, je umístěn čtvercový monolit na kterém by měla být umístěna nějaká skulptura, socha nebo plastika a bylo by dobré, kdyby například některá s příbramských uměleckých škol, měla nápad co by tam šlo umístit a my to tam hrozně rádi dáme“, ještě doplnil starosta Jan Konvalinka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.