So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Včera byla v Galerii Františka Drtikola rozšířena Měkká aréna o tři nová stanoviště se třemi nejnovějšími modely Oculus Quest 2.

Autorem nového designu je opět Vojtěch Rada, letošní držitel ceny Jindřicha Chalupeckého, prestižního ocenění pro české umělce do 35 let. Nový prostor zároveň slouží jako komorní přednášková místnost. Při slavnostním otevření galerie bylo zpřístupněno jedno designové křeslo a dvě kulová pole zakrytá sytě žlutými závěsy. Materiály jsou opět měkké a poddajné, architekt navrhl i velkou lavici, která bude sloužit pro větší skupiny, a také nové osvětlení, které přinese do prostoru specifickou atmosféru.

„Naším cílem je přivést do galerie mladší generaci, pro kterou je digitální prostředí běžným životním prostorem, a ať chceme nebo nechceme, bude tato generace žít digitálně daleko intenzivněji než my, navíc současné umění je často také digitální. Obsah, který nabízíme, sahá od uměleckých děl přes vzdělávací, ekologická až po herní a chce v bezpečném prostředí vytvářet alternativu k běžným hernám, kterým dominují především akční hry,“ uvádí k rozšířené aréně ředitel galerie Jan Freiberg.

V dnešním středečním programu mohou děti zažít workshop ilustrace s kreslířem Martinem Kubátem, ve čtvrtek diváci uvidí umělecké dílo ve VR s jeho autorem Mika Johnsonem a vpodvečer koncert.

Zdroj: Město Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.