So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Město Příbram v pondělí 28. února vyhlásilo materiální sbírku na pomoc Ukrajině. Do sběrného místa denně přicházejí desítky lidí.

Ze středeční koordinační schůzky vzešly nové potřeby, týkající se především ukrajinských občanů, kteří jsou aktuálně ubytováváni v našem regionu. Řeší se otázka základního vybavení bytů, které občané dávají k dispozici, a základní zásoba potravin. „Pro rodiny, tedy ve většině případů matky s dětmi, které do našeho regionu přicházejí, se prostřednictvím Centra pro integraci cizinců ve spolupráci s městem Příbram daří zajistit ubytování. Další práce spočívá na koordinátorech veřejné materiální sbírky, která probíhá v ulici K Podlesí, ti rozdělují věci na dvě části – část půjde přímo na Ukrajinu a část bude poskytnuta přicházejícím ukrajinským rodinám,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Koordinátoři ze sběrného místa prosí, aby byly darované věci v použitelném stavu, aby se ze sběrného místa nestával provizorní „sběrný dvůr“. Další prosbou je, aby věci byly pokud možno rozdělené, aby bylo například zvlášť zabalené dětské, zvlášť dospělé oblečení, nebo aby nebyly potraviny smíchané s léky.

Vlna solidarity, která se na Příbramsku vzedmula, je obrovská. Pomoc přichází od soukromých osob, kolektivů, firem a také od okolních obecních úřadů. „Velice nás těší odezva na všechny naše výzvy, ať už jde o možnosti ubytování, sběr potřebných věcí pro Ukrajinu či nabídky dobrovolnické pomoci. Do pomoci se zapojují také malé i velké firmy, které řeší ubytování rodinných příslušníků svých ukrajinských zaměstnanců, dělají sbírky nebo poskytují produkty ze svých výrobních programů. Příkladem pomoci může být nabídka firem Kovohutě Příbram nebo Kamýk Daunen, která poskytla množství péřových pokrývek a polštářů, které jsou aktuálně potřeba pro ubytovávané rodin,“ dodává starosta Jan Konvalinka.

Aktuálně potřebné věci:

– Hygienické potřeby pro muže a ženy

– sprchové gely, zubní pasty, kartáčky, deodoranty, šampony…

– Plenky a vlhčené ubrousky – Kojenecká výživa – Sunar a dětské mléko

– Oblečení – teplé ponožky, termoprádlo, čepice, rukavice – Dětské oblečení – teplé

– Zdravotnický materiál

– Jídlo – trvanlivé, instantní polévky, přesnídávky nebo jídlo v konzervách, balíky vod

– Peřiny a povlečení

– Powerbanky, nabité mobily a pevné bedny na uskladnění darovaných věcí Vše v použitelném stavu, vyprané a ideálně roztříděné (oblečení dle velikosti) a popsané.

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.