Út. Čvn 28th, 2022

Ohrazení jelení obory odmítli v místním referendu pořádaném souběžně se sněmovními volbami obyvatelé obce Zduchovice na Příbramsku. Proti oplocení se vyslovili zejména kvůli obavám ze zamezení vstupu do lesa a na vyhlídku, byť projekt vlastníků lesního pozemku počítal se zachováním celoročního přístupu.

Odmítavé stanovisko, jež vyslovilo 119 místních občanů (dvojnásobný počet ve srovnání s voliči, kteří se přiklonili k mínění, že by jim obora nevadila) je pro obec závazné: zastupitelé by tak měli odmítnout variantu územního plánu, která se vznikem obory počítá.

I když záměr předpokládal, že vstup do zhruba 70hektarové obory umožní brány na nynějších komunikacích a lesních cestách a přístup k vyhlídce Na Altánku by byl možný kolem oplocení, většina hlasujících se vyslovila odmítavě. Přesněji: nedala podporu návrhu, aby zastupitelé umožnili oplocení lesních ploch za účelem oborního chovu jelena evropského.
V obci je 260 oprávněných voličů, z nichž se do místního referenda zapojilo 186. Šesti desítkám z nich by obora nevadila.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.