St. Kvě 25th, 2022

PŘÍBRAM – Vedení města letos plánuje vybudování I. etapy polouzapuštěných kontejnerů v našem městě. V této etapě budou vybudovány polozapuštěné kontejnery na Rynečku a v ulicících Gen. Kholla a Prokopské.

V některých městech je to úplně běžné, my jste se k tomuto kroku rozhodli před dvěma lety protože se chceme dostat naše město také do 21 století a toto jsou první kroky, a je to teprve začátek“, uvedl místostarosta Martin Buršík.

Podle místostarosty se díky budováním polozapuštěných kontejnerů místo těch současných povrchových navíc uvolní místo pro parkování.“Na Rynečku se plánuje zhotovení polozapuštěných kontejnerů, které až se vybudují uvolní až 40 parkovacích míst“, uvedl Martin Buršík

V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele I. etapy polozapuštěných kontejnerů ve třech lokalitách a to na Rynečku za koloniálem a v Průběžné ulici, kde jsou v současné době umístěny velké zelené kontejnery. Dále v ulici Gen. Kholla, která v současné době prochází rekonstrukcí a třetí lokalitou bude Prokopská ulice na Březových Horách, která se letos bude také rekonstruovat.

„Podmínky na soutěž na zhotovitele I. etapy polozapuštěných kontejnerů už je na Odboru práva a veřejných zakázek a v řádů několika týdnů vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele“ uvedl Martin Buršík.

Vedení města má celkem zhruba dvacet vytipovaných míst, kde by polozapuštěné kontejnery měly v budoucnu vzniknout.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.