St. Kvě 25th, 2022

PŘÍBRAM – Vedení města nechalo udělat několik projektových dokumentací větších parkovišť, například parkoviště Na Flusárně, U Fialky nebo Pod Čertovým pahorkem. V letošním roce se bude realizovat pouze parkoviště Na Flusárně, ale i tam je mírná komplikace s přeložkou elektrického kabelu.

V letošním roce počítáme s realizací parkoviště Na Flusárně je tam mírná komplikace v podobě přeložky elektrického vedení společnosti ČEZ. Už jsme s ČEZem vedli jednání, tak aby pokud možno tu přeložku maximálně urychlil a nebrzdil nás“, uvedl starosta města Jan Konvalinka

Podle vedení města je pro realizaci parkoviště jinak vše připraveno a čeká se jen na přeložku kabelu. Na parkovišti se počítá kromě vybudování parkovacích míst i s nabíjecími stanicemi pro elektromobily, řešení likvidace dešťových vod, realizaci nového veřejného osvětlení parkoviště, rozšíření stávající stezky pro pěší a cyklisty ze stávajících 2 m na 3 m, přemístění sloupů veřejného osvětlení podél stávající cyklostezky, opravu či posunutí přilehlého chodníku a úpravu zeleně. 

Parkoviště Na Fialce:

Parkoviště na Fialce se letos realizovat neplánuje. „ Projekt parkoviště je rozpracovaný, dostali jsme i rámcový rozpočet a ono to vypadá, že by to stálo výrazně více než jsme původně uvažovali. Je to projekt který bude muset ještě nějakou dobu počkat a zároveň jsme si vědomi toho, že tam byla určitá míra nevole, tak to nechce teď lámat přes koleno a počkáme jak se bude situace vyvíjet“, uvedl starosta města s tím, že by se na realizaci tohoto parkoviště mohlo čerpat z nových dotačních titulů, které budou teprve vyhlášeny.

Zavedení parkovacích zón a nákup parkomatů:

Kromě parkoviště na Flusárně se budou dále budovat parkovací místa ve vnitro blocích a město nakoupí nové parkomaty pro zavedení slibovaných parkovacích zón „ V tom smyslu bude letos vyhlášeno výběrové řízení, tak aby všechny parkomaty byly nakoupeny a vše bylo připraveno na zavedení celého systému“ uvedl Jan Konvalinka.

V každém případě je to projekt, který v žádném případě neoddalujeme, ten projekt je komplexní a nejsou to pouze parkomaty. Zavedením celého systému jehož náklady jsou odhadovány na 10 milionů se nám uvolní 600 až 1000 parkovacích míst s pohledu obrátkovosti nebo nočního parkování.“, doplnil místostarosta města Martin Buršík

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.