Ne. Čvn 26th, 2022

Stavební sezona je v plném proudu, a to se projevuje také v ulicích Příbrami. Město realizuje výstavbu několika parkovacích ploch, probíhají opravy silnic a chodníků a zanedlouho by měla vznikat nová cyklotrasa z Flusárny na Drkolnov.

O prázdninách a v následujících měsících město chystá souvislé opravy komunikací, a to v těchto lokalitách: Alšovo náměstí, Hornických učňů – vnitroblok, Poštovní, U Školy, Severní, Na Vršku, Sevastopolské náměstí (část). Připravují se také rekonstrukce chodníků v ulicích Aloise Jiráska, Budovatelů, K Zátiší (podél ISŠ), B. Němcové (přístup k nám. 17. listopadu) a dále v lokalitách Fialka (u DPS) a Drkolnov. Ještě v červnu byla dokončena oprava chodníku v Březnické (cesta ke Q-klubu). Chystá se rovněž výměna vodohospodářského majetku a souvislá oprava komunikace v ulici Milínská. Jednotlivé zakázky jsou přidělovány v rámci takzvaného Dynamického nákupního systému. V pondělí také byla zahájena rekonstrukce mostu u Dolejší Obory, kterou realizuje Ředitelství silnic a dálnic.

V ulicích Jáchymovská, Březohorská, Kutnohorská či Kremnická byly nedávno kultivovány plochy pro parkování. „Ve městě je řada lokalit, kde automobily parkují na nevyznačených místech. V současné době probíhá úprava těchto míst v oblasti sídliště. Bylo dokončeno zpevnění plochy v Jáchymovské ulici a v červnu se pracovalo také na obdobném projektu v ulici Kutnohorská,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Recyklátem byla rovněž zpevněna plocha za garážemi v Březnické ulici. Město připravuje výstavbu dalších parkovišť – například na Fialce či Flusárně, revitalizaci vnitrobloků s navýšením parkovacích míst v ul. Gen. Kholla a Pod Čertovým pahorkem. Některé z projektů by se v závislosti na vydaných rozhodnutích a ukončení výběrových řízení měly realizovat ještě v tomto roce. 

Další novinka není sice stavebního charakteru, ale rovněž souvisí s dopravou po městě. Příbram vypsala veřejnou zakázku na realizaci souvislých opatření pro cyklisty v úseku od Flusárny, přes ulici Březnická, Seifertova, Karla Kryla, Podbrdská, Jana Drdy do ulice Šachetní (Drkolnov) s napojením na cyklostezku do Bohutína. Jedná se o nestavební řešení cyklotrasy realizované zejména svislým a vodorovným dopravním značením, osazováním a montáží cityblocků, montovaných pryžových ostrůvků a prvků pro nevidomé. 

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.