So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Vedení města v tomto roce plánuje opravit některé lávky přes příbramský potok. Zejména se jedná o lávky v areálu Nového rybníka. Dále plánuje vybudovat parkurové hřiště a proměnou by měl projít i hlavní vstup do areálu z Březnické ulice.

„Počítáme v letošním roce s rekonstrukcí tří lávek v areálu Nového rybníka, které jsou ve velmi špatném stavu. Dále hodně tlačíme na realizaci lávky na Rynečku, která vede k Mariánské ulici. Kromě toho, že je to velmi frekventovaná lávka, je také velmi úzká a počítáme s jejím rozšířením. Je to lávka o kterou velice usilujeme, aby byla co nejdříve udělána“, uvedl v lednu místostarosta města Martin Buršík

Dále by v areálu Nového rybníky mělo vzniknout modulární parkourové hřiště pro děti i dospělé a to v oblasti mezi skateparkem a volnočasovým hřištěm, kde doplní koncept sportovní zóny. Vybrané parkourové hřiště imituje pouliční parkour, skládat se bude ze dvou modulů. Na hlavní modul s náročnějšími překážkami bude umožněn vstup osobám nad 10 let a 140 cm, doplní ho menší modul na trénink stability, určený pro děti od 6 let. Součástí realizace hřiště je dopadová plocha z pryžové monolitické štěpky pro větší bezpečnost a také vlastní návštěvní řád. Oficiální otevření hřiště je v plánu na den dětí 1. 6. 2022, v rámci akce Dětský den na Nováku, chystané Sportovním zařízením města Příbram.

Také vstup do areálu Nového rybníka od Březnické ulice by měl projít proměnou. „Prostor bude vypadat úplně jinak. Vybudují se zde nové chodníky, a i nová brána do objektu,“ uvedl v radničním videu starosta města Jan Konvalinka.

V Březnické ulici, mají také v letošním roce vzniknout dvě autobusové zastávky. Ty mají sloužit jak pro návštěvníky Nováku, tak i pro řidiče, kteří budou mít možnost odstavit svá vozidla na nově vznikajícím parkovišti Na Flusárně.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.