Ne. Kvě 22nd, 2022

Vedení města plánuje v příštím roce úplně vyměnit sedm lávek přes příbramský potok od Hořejší Obory až po areál Nového rybníka. V současné době se připravuje projektová dokumentace.

Projekt na lávky v areálu Nového rybníka, Na Flusárně a u Čekalikovského rybníka zpracovává brněnská firma MIDAKON s.r.o. a město Příbram vyjde na 816 750 korun s DPH. Další lávky u Q klubu, na Rynečku, ve Špitálské ulici a u Obory projektuje společnost Kucián statika s.r.o. Podle nabídkové ceny by měly městkou pokladnu vyjít na dalších 771 tisíc korun s DPH.

Rada města se však na posledním jednání zabývala změnou rozsahu projektové dokumentace, kde by mělo dojít u lávky u Q klubu ke změně jejího umístění oproti původní projektové dokumentaci. To sebou přinese navýšení ceny za projekt. Proto rada města schválila navýšení ceny projektové dokumentace ve výši 64 251,00 Kč s DPH a uzavření dodatku smlouvy se společností Kucián statika s.r.o. na tuto částku.

Celkově tedy vyjde projektová dokumentace všech lávek na více jak 1,6 milionu korun s DPH. Práce na výměně lávek by pak měly začít v příštím roce, slíbil to místostarosta města Martin Buršík v „Minitkách z radnice“:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.